این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صادرات خشکبار و آجیل یکی از مهمترین و اصلی ترین صادرات غیر نفتی و درآمدزای کشورمان محسوب می‌شود. بیشتر کالاهای صادراتی خشکبار شامل از صادرات گردو، صادرات بادام، فندق، صادرات برگه زردآلو، صادرات زرشک و صادرات انجیر در دسته بندی این نوع صادرات قرار دارند. اما عمده صادرات آجیل و خشکبار ایران، روی کشمش، پسته و خرما است.حجم صادرات خشکبار به اروپا به طور پیوسته در حال افزایش است. چشم انداز صادرات خشکبار در اروپا در مدت طولانی مثبت بوده است و انتظار می رود که در سالهای آتی همچنان رشد داشته باشد.اتحادیه اروپا بزرگ‌ترین بازار خرید و فروش خشکبار دنیا است؛ و بیش از ۴۰ درصد کل واردات جهانی را تشکیل می‌دهد . 

صادرات خشکبار به اروپا

صادرات خشکبار و آجیل یکی از مهمترین و اصلی ترین صادرات غیر نفتی و درآمدزای کشورمان محسوب می‌شود. بیشتر کالاهای صادراتی خشکبار شامل از صادرات گردو، صادرات بادام، فندق، صادرات برگه زردآلو، صادرات زرشک و صادرات انجیر در دسته بندی این نوع صادرات قرار دارند. اما عمده صادرات آجیل و خشکبار ایران، روی کشمش، پسته و خرما است.حجم صادرات خشکبار به اروپا به طور پیوسته در حال افزایش است. چشم انداز صادرات خشکبار در اروپا در مدت طولانی مثبت بوده است و انتظار می رود که در سالهای آتی همچنان رشد داشته باشد.اتحادیه اروپا بزرگ‌ترین بازار خرید و فروش خشکبار دنیا است؛ و بیش از ۴۰ درصد کل واردات جهانی را تشکیل می‌دهد . 

کشورهای متقاضی خرید خشکبار در اروپا

سهم بالای واردات و وجود بازارهای بزرگ مانند هلند، آلمان، فرانسه و بریتانیا ، فرصت‌هایی را برای توسعه کشورهای صادر کننده  فراهم می‌کند. هلند، آلمان، انگلستان و فرانسه فرصت هایی را برای صادرات خشکبار فراهم کرده اند؛ در حالی که انگلستان بزرگترین وارد کننده آجیل است، آلمان بزرگترین وارد کننده میوه خشک است. در کنار این بازار های بزرگ، در بازار های رو به رشد اروپای مرکزی هم می توان  فرصت هایی را یافت.مجموعه ی آجیل یونیک به شما در صادرات خشکبار به اروپا و صادرات میوه خشک به اروپا و یافتن بازار هدف محصولتان کمک میکند . جهت هماهنگی و مشاوره رایگان فرم  را پر کنید و یا با ما تماس بگیرید 

 

محصولات با قابلیت صادرات به کشورهای اروپایی

تولید پسته اتحادیه اروپا برای تامین تقاضای کشورهای عضو کافی نیست و به همین دلیل از کشورهای آمریکا و ایران وارد می کند؛ در واقع اتحادیه اروپا به علت تولید بسیار محدود، وارد کننده خالص پسته است و تقریبا صد درصد از کل این بازار را ایران و امریکا تامین میکنند و آمریکا بزرگترین رقیب ایران در زمینه تولید و صادرات پسته است. محصولاتی که با افزایش تقاضا رو به رو هستند عبارتند از بادام، آجیل برزیلی، فندق و آلو خشک.

با توجه به شرایط اقلیمی ایران و کیفیت مناسب محصولات کشاورزی و خشکبار، و زمینه های مستعد آن، می توان موقعیت بسیار خوبی در زمینه صادرات خشکبار به بازارهای اروپا فراهم کرد. طبیعی بودن محصولات، قند پایین و سالم بودن، از عوامل موثر بر گرایش و افزایش مصرف میوه و خشکبار در اروپا است. آجیل و میوه های خشک دو گروه مختلف از محصولات هستند که به دلیل شرایط کار و نگهداری مشابه آنها و همچنین طول عمر طولانی آنها در مقایسه با میوه و سبزیجات تازه معمولا توسط یک شرکت در تجارت بین المللی معامله می شوند؛برای اطلاع از قیمت روز داد و ستد خشکبار و همچنین اطلاع از تعرفه های گمرکی و صادراتی انواع خشکبار و میوه خشک با ما در مجموعه ی آجیل یونیک تماس بگیرید. 

مشخصات محصول برای صادرات

 کیفیت خشکبار

محصولات خشکبار و آجیل باید کیفیت مرغوب و خوبی داشته باشد؛ به همین دلیل  بر روی محصولات باید نام کامل کشور مبدا نوشته شود؛ محصولاتی که استاندارد خاصی را کسب نکرده باشند باید استاندارد عمومی را  داشته باشند.

رایج ترین الزامات مورد نیاز برای صادرات خشکبار، :

 • میزان رطوبت (حداکثر آن برای انواع محصولات تعریف شده است)
 • اندازه (برای انواع میوه های خشک و آجیل ها متفاوت است)
 •  میزان و نوع مواد نگهدارنده در خشکبار
 • رتبه کیفیت

 

برچسب زدن خشکبار

در تجارت خشکبار برچسب های زیر باید بر روی محصولات وجود داشته باشد.

 • نام محصول بایداعلام شود؛ در صورتی که به صورت طبیعی خشک شده است و یا شکر به آن اضافه شده است(برای برخی از میوه های خشک) باید مشخص شود.
 • اطلاعات در مورد آجیل ها باید حاوی مشخصات باشد به ویژه اگر در پوست باشند.
 • برای برخی از میوه های خشک که دارای دانه یا هسته هستند؛ برچسب باید این ویژگی را اعلام کند.
 • علاوه بر درجه بندی، مشخصات و سال تولید محصول باید بر روی برچسب مشخص شود.

 

بسته بندی خشکبار

بسته بندی محصولات میوه خشک و آجیل باید ویژگیهای زیر را داشته باشد:

 • حغاظت از ویژگی ها و کیفیت محصول
 • محافظت محصول آلودگی (آلودگی ابزار بسته بندی را هم شامل می شود)
 • محافظت از بو، مزه، رنگ و سایر ویژگی های محصول
 • در صورتی که محصول شما به صورت فله ای است ، و به دنبال راهی برای افزایش ارزش محصول خود هستید ، سایت آجیل یونیک ارائه دهنده ی انواع بسته بندی شیک و صادراتی جهت حفط کیفیت محصول و همچنین افزایش ارزش آن میباشد . با ما تماس بگیرید

قاعده کلی برای بسته بندی صادرات وجود ندارد ؛ اما میوه خشک و آجیل های با پوست معمولا در جعبه کارتن با آستر پلاستیکی بسته بندی می شوند؛ و آجیل بدون پوست که برای عمده فروشی به کار می رود معمولا در کیسه های پلاستیکی بو یا کنفی بسته بندی می شود.آنها همچنین می توانند در جعبه های چوبی بسته بندی شوند.در معامله با اروپا حجم استاندارد 10 کیلوگرم است.

باید ایمنی محصولات غذایی اندازه گیری شود و اطمینان حاصل شود که هیچ سطح بالا و غیر استانداری از مواد شیمیایی وارد مواد غذایی نشده است.

کیفیت، برچسب زنی و بسته بندی از ویژگی هایی است که در صادرات خشکبار به اروپا باید مورد توجه قرار گیرد.

 

راهنمای صادرات خشکبار به اروپا

ببرای صادرات خشکبار به اروپا می بایست قوانین وضع شده از سوی اتحادیه اروپا برای بسته بندی، شرایط ورود کالا و همچنین قوانین گمرکی کشور وارد کننده و صادر کننده خشکبار مورد بررسی قرار بگیرد.

در اتحادیه اروپا تعرفه هایی برای گمرک کالا در نظر گرفته شده است و در مورد کالاهایی که در کشورهای اتحادیه اروپا تولید نمی شود تعرفه متفاوت است.

الزامات و شرایط:

 • گواهی امنیت غذا یک درخواست رایج توسط اتحادیه اروپا است؛ رایج ترین گواهی ها عبارتند از BRC/FSSC22000/ IFS
 • گواهی های محصولات ارگانیک و حفاظت از محیط زیست، از گواهی هایی هستند که در حال رواج می باشند. برای محصولات ارگانیک می توان گواهی IFOAM را در نظر گرفت.
 • محصولات ارگانیک از کشورهای صادرکننده ای که قواعد تولید و کنترل محصولات ارگانیک آنها معادل کشورهای اروپایی است می توانند به آسانی صادر شوند؛ مانند آرژانتین، استرالیا، کانادا، سوئیس

کشورهای وارد کننده غیر اروپایی می توانند برای محصولات ارگانیک خود، از سازمان های مستقل خصوصی که مورد تائید اروپا باشند گواهی دریافت کنند و صادر کنند.

 

 

 

محصولات محبوب

انجیر خشک خندان

آجیل یونیک به عنوان خریدار انجیر خشک خندان از یک سو و فروشنده انجیر خشک خندان از سوی دیگر در سرتاسر

بادام سنگی

آجیل یونیک به عنوان خریدار بادام سنگی از یک سو و فروشنده بادام سنگی از سوی دیگر در سرتاسر شهرهای

بادام محب

آجیل یونیک به عنوان خریدار بادام محب از یک سو و فروشنده بادام محب از سوی دیگر در سرتاسر شهرهای

بادام منقا

 بادام پوست کاغذی یا بادام منقا یک نوع از بادام می باشد که پوسته چوبی آن ، با فشار انگشت به راحتی

پسته احمد آقایی

پسته احمد آقایی یکی از انواع پسته است که از معاملات زیادی برخوردار بوده و اکثر خارجی ها این نوع

Scroll to top